KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11312117
*
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:06:44
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57